שאלות נפוצות

למה להשתמש בפונטי רשת?

שימוש בפונטי רשת מאפשר להציג פונטים מיוחדים בדפדפן. הדפדפן מציג פונט המאוכסן בשרת, ועל ידי כך מבטל את ההגבלה לפונטים המותקנים במחשב המשתמש. כמו כן, פונטי רשת מאפשרים שימוש בכל אפקטי הטקסט הזמינים בעולם ה-CSS, דבר שבעבר חייב את טעינת הטקסט כתמונה.

קיימות שתי דרכים עיקריות בהן ניתן להטמיע פונטי רשת. הדרך הראשונה היא הטמעה ידנית בשרת בו נמצא האתר. והדרך השניה היא קישור לשירות חיצוני המארח מספר פונטים על השרתים שלו - כמונו, או דוגמא טיפה יותר גדולה… Google Fonts.

כיצד ניתן להשתמש בפונטים מהפרויקט באתר שלי?

על מנת להטמיע פונט מהפרויקט באתרכם, יש לבחור פונט, ללחוץ על "השתמש בפונט" בתוך עמוד הפונט ולעקוב אחרי ההוראות. (דרוש ידע בסיסי בCSS ו HTML, יש להדביק את קטע הקוד המסופק בין תגיות ה-הד באתרכם ולאחר מכן לבצע קריאה לפונט כל פעם שאתם רוצים שיופיע) מידע נוסף ניתן למצוא בעמוד הוראות הטמעה

האם ניתן לעשות שימוש מסחרי בפונטים המופיעים באתר?

כן! הקפדנו שכל הפונטים שהכנסו לרשימה הם פונטים שיוצריהם שחררו אותם תחת רישיון קוד פתוח, יחד עם זאת, אנו תמיד ממליצים לעיין בתנאי השימוש של כל פונט בו תרצו להשתמש.

למה אין פונטים באנגלית באתר?

פונטי רשת (בתרגום מweb fonts) הם לא משהו חדש כל כך, ובאינטרנט קיימים לא מעט שירותים שמאפשרים הטמעה של פונטים באנגלית כפונט רשת באתרים, כשהבולט בהם בקטגוריית החינם הוא כמובן Google Fonts עם מאגר ענק של כמה מאות פונטים (אף לא אחד מהם בעברית), כך שהרשינו לעצמינו להתמקד אך ורק בפונטים בעברית.